OPTYK GRYFINO

BADANIE POD KĄTEM OKULARÓW PROGRESYWNYCH

Home  >>  BADANIE POD KĄTEM OKULARÓW PROGRESYWNYCH

Bardzo często otrzymujemy Receptę od lekarza gdzie widnieje zapis np:

DO dali:
OP+1,0 Rozstaw 64 mm
OL+1,50
Do bliZy:
OP+3,50 Rozstaw 62 mm
OL +4,0

Wykonanie okularów progresywnych bazujące tylko na powyższym zapisie spowoduje ,ze nie wpełni wykorzystamy możliwości jakie daję nam okulary progresywne ,lub nie wykorzystamy wpełni możliwośći danej konstrukcji soczewki.
Nie sztuką jest sprzedać “progresy” z górnej półki za bardzo duże pieniądze ,sztuką jest tak dopasować konstrukcję i ustawienie w oprawie aby Płacąc tyle ile trzeba nasz klient widział jak w soczewkach klasy Premium.
Aby łatwo i szybko nauczyć się korzystać z okularów progresywnych należy spełnić następujące warunki:

Prawidłowo wykonać badanie ostrości wzroku ( refrakcja), które powinno obejmować również ocenę widzenia przestrzennego ustawienie oczu oraz korekcję astygmatyzmu
Szczegółowo opowiedzieć optykowi w jakich okolicznościach, warunkach, sytuacjach (np.charakter naszej pracy) będziemy użytkowali okulary progresywne
Optyk, na podstawie wywiadu z nami, powinien określić konstrukcję soczewek progresywnych, materiał i uszlachetnienia oraz wersje montażowe.

Prawidłowy montaż soczewek w okularach progresywnych kończy proces
Jeżeli wymienione wyżej punkty zostaną spełnione, to będziesz bardzo dobrze widział w okularach progresywnych, a czas adaptacji powinien ograniczyć się do kilku godzin.
PAMIETAJ
Jeżeli przyjdziesz do optyka z receptą i sam wybierzesz konstrukcję okularowych soczewek progresywnych kierując się wyłącznie CENA, to masz praktycznie pewność, że wybrana konstrukcja nie jest odpowiednia dla Ciebie i nie spełni Twoich oczekiwań, a być może Twoje nowe okulary progresywne odłożysz po miesiącu do szuflady.